Yubico

Společnost Yubico byla založena v roce 2007 a její ústředí se nachází ve Stockholmu a Santa Claře v Kalifornii. Od svého vstupu na trh se velmi rychle stala lídrem v oblasti stanovování globálních standardů pro bezpečný přístup k počítačům, mobilním zařízením, serverům, různým typům systémů a online účtům. Společnost Yubico stála v čele vývoje otevřených autentizačních standardů, jako jsou FIDO2, WebAuthn a FIDO Universal 2nd Factor (U2F), a byla průkopníkem v poskytování moderních hardwarových autentizačních tokenů "Passwordless" odolných proti phishingu. Yubico dodává svá rozsáhlá řešení zákazníkům ve více než 160 zemích.

Společnost Yubico poskytuje svým zákazníkům řadu hardwarových bezpečnostních tokenů, které lze připnout ke svazku klíčů a v případě potřeby připojit k počítači nebo mobilnímu zařízení, čímž se přidá další bezpečnostní vrstva, která poskytuje nejsilnější ochranu proti phishingovým útokům. Uživatelé mohou svůj token kombinovat s PIN kódem nebo biometrickými údaji, aby splnili požadavky na ověření totožnosti na vysoké úrovni při provádění různých typů citlivých transakcí.

Popis technologie

User Authentication

User Authentication - Tokeny Yubico jsou k dispozici v různých variantách a podporují mnoho populárních protokolů, jako např.: FIDO2, U2F, OTP, OpenPGP nebo infrastrukturu veřejných klíčů (PKI). Kromě toho jsou různé modely tokenů vybaveny nejoblíbenějšími konektory a komunikačními technologiemi na trhu. Patří mezi ně konektory USB-A, USB-C, Lightning a NFC pro ověřování v mobilních zařízeních. Pro náročnější zákazníky vytvořila společnost Yubico bezpečnostní klíče s certifikací NIST FIPS 140-2 a biometrickou čtečkou. Dalšími výhodami těchto zařízení jsou odolnost proti rozdrcení, absence pohyblivých částí nebo napájecích baterii, celková odolnost vůči prachu a vysoká třída vodotěsnosti garantovaná normou IP68.

Užitečné soubory