Vectra v distribučním portfoliu CLICO

2022-10-11

CLICO je specializovaný distributor s přidanou hodnotou, který od roku 1991 účinně zavádí a propaguje inovativní řešení světových lídrů na trhu v Polsku a dalších zemích střední a východní Evropy. Ve třetím čtvrtletí roku 2022 dokončila společnost CLICO dohodu se společností Vectra a představila platformu třídy NDR, která slouží k monitorování a odhalování hrozeb v IT sítích.

"Řešení NDR fungují na základě pokročilé umělé inteligence a poskytují analýzu rizik. Lze říct, že využívá silné stránky strojového učení a jeho prakticky neomezené možnosti. Platforma společnosti Vectra poskytuje nepřetržité, automatizované monitorování sítě a cloudu, které odhaluje neznámé kybernetické útoky. Software rovněž nabízí možnost integrace s řadou řešení třetích stran, díky čemuž je schopen nejen detekovat hrozby, ale také je vyšetřovat a proaktivně na ně reagovat. Řešení Vectra je již k dispozici v distribučním portfoliu společnosti CLICO a jsme velmi rádi, že se o něj můžeme podělit s našimi obchodními partnery v regionu střední a východní Evropy," říká Mateusz Gajda, Security Consultant ve společnosti CLICO.

Vectra Cognito Detect je řešení pro detekci a reakci na hrozby v síti. Díky schopnosti zachycovat a analyzovat provoz pomocí patentovaných algoritmů strojového učení lze v reálném čase identifikovat i dosud neznámé útoky. Systém může shromažďovat data z mnoha prostředí, jako jsou privátní sítě, veřejný cloud nebo aplikace SaaS. Díky umělé inteligenci detekuje a zaměřuje se primárně na pokročilé hrozby a díky možnosti integrace s aktuálně existujícími řešeními třetích stran dokáže také rychle a efektivně reagovat.

Christian Putz, Country Manager Eastern Europe & Austria ze společnosti Vectra AI, zdůraznil strategický význam partnerství. Distribuční smlouva se společností CLICO platí v celé střední a východní Evropě. "Společnost CLICO jsme si vybrali jako strategického partnera, protože si ceníme jejího proaktivního přístupu k distribuci, znalosti trhu a technologických znalostí. Díky této spolupráci získají organizace v Polsku a v celé střední a východní Evropě snadnější přístup k portfoliu řešení společnosti Vectra a možnost využívat je k proaktivní identifikaci a zastavení potenciálně nebezpečných kybernetických útoků. To je důležité, protože poptávka po řešeních kybernetické bezpečnosti je v současné době velmi vysoká a stále roste."

Více informací o výrobci VECTRA